Dag1: Bij aankomst Lultzhausen deed niets ons ons excellent zomerweer vermoedden. Rond 11u gingen we van start voor een rit van 85km langsheen grensgemeenten die we opzochten dmv een eigen uitgezette route. Na een uurtje klimmen komt de zon piepen en hij zal deze week niet meer verdwijnen overigs :) Langsheen kronkelende uitgestrekte wegen komen we aan in onze eerste stopplaats te Heinerscheid, vlak gelegen aan de ourtal.
Dag2: Na het ontbijt vertrokken we vandaag voor een rit van Noord naar Zuid via Dasburg, Ubereisenbach, Gemund waar we een stevige klim van 4km aan +-10% kregen. De tussenstop deden we Diekirch centrum waarbij we een mooie lus maakte langsheen Beefort waar een schitterend fort ons tot verstomming slaagt (gelukkig ging het bergop). Via Roth an der Our, grens Duitsland komen we met ietwat vlakkere wegen aan in Viaenen. De teller geeft 1500Hm over 81km aan.
Dag3: Deze morgen nemen we géén hotelontbijt vermits we anders vrij laat pas op pad zouden kunnen. Iets over 8’en zijn we weg voor zonder meer de mooiste vd 5 ritten met in het begin, het midden vooral véél afwisseling. De klimmen zijn duidelijk ietwat meer verspreidt en vaker wat langer duren. De route brengt ons doorheen hartje Eifel langs de noordelijke kant passeren we Bitburg. Tussenstop plaatsen we echter in Manderscheid, zo’n 50km van het einde, nadat we daar een Penny-warenhuis op ons pad kruiste. Via het pulvermaar-meer Gillenfeld en de fietsknooproute Lutzerath-Gevenich kwamen we op 10km van het einde op een aangenaam offroad-pad uit. Het is meteen duidelijk dat we dit niet aan onze neus zouden laten passeren. Wat later bleek het grintpad om te schakelen in bospad, steiler en steiler zodat zelfs het tijdig remmen geen evidentie bleek. Behoedzaam daalde we verder af naar de moezelvallei waar Cochem en ook onze 3de verblijfstek wachtte. Rond 16u arriveerde we zonder kleerscheuren, na een meer als geslaagde maar zeer warme dag. De teller gaf 116km aan over 2125Hm verschil
Dag4: Vandaag een ietwat langere ochtendtijd zodat we het beetje extra hersteltijd nemen kunnen en extra proviant inslaan voor wederom een lastige rit. Na de hoogtemeters van gisteren begonnen we ietwat voorzichtiger aan de rit. Een meevaller zijn de 72 vlakkere km’ers langsheen de moezelvallei waar we de dorpen Traben-Trarbach en Bernkastel-Kues passeren. Na een stevige pitstop in Piesport beginnen we aan de schitterende moezelklim doorheen de wijngaarden. Boven op de top geeft de teller nog meer als 50km aan hetgeen voor mij en Steven langere km’ers worden nadat beiden brandstoftanken stillaan uitgeblust raken J Toch motiveren we elkaar en zoeken we ons ideale ritme hetgeen ons na 127km over 2650Hm in Echternacherbrück brengt. Na +- 8u op het zadel konden we héél snel de lichten doven.
Dag5: De slotrit bewust korter gehouden met zijn +-60km over 1100Hm. We vertrekken later zodat we eerst nog het plaatselijk buitenzwembad en centrum kunnen bezoeken. Het word een rit ongeveer volledig van Oostelijk naar Westelijk-Luxembourg met in het midden een mooie lange klim vanuit Colmar-Bierg. Eens uit het dal van Echternach kennen we een 10-tal vlakkere km’ers langsheen fietspaden die zich Bv Gran Canyon heette mogen omwille van zijn rotsformaties. De afgelopen 4dagen beginnen zowel fysiek als mentaal door te wegen. Wanneer we, nog voor het donker, afdalen kunnen naar de Sûre-vallei weten we dat de buit binnen is. Voor alle liefhebbers: Luxembourg is dan wel klein maar meer dan de moeite om nader te gaan bekijken, zowel “on the” as “off the” road!! Dit was een MEER dan geslaagde 5-daagse waarbij we het één en ander hebben kunnen opsteken met zicht op onze grand-départ woensdag 8 juli.
Terinfo: Onze wielen, gps’en, kaarten en kompassen zullen dan richting Skagen (DNK) wijzen. De bedoeling is dit in 12 ritten te rijden. Route uitgezet door Steven P mbv de Jutland-routeboek ! Later meer hieromtrent..